Komcero Blog

 • Eylül 01, 2022 Blog

  Spor ayakkabılar genellikle kapalı yapıya sahip ayakkabı çeşitleri arasındadır. Sık sık hava almayan spor ayakkabılarda aşırı kullanım, ter, bakteri gibi nedenlere dayalı olarak kötü kokular oluşabilir. Spor ayakkabılarda kötü koku oluşumunu engellemek için ayakkabılarınızı sık sık havalandırmanız önemlidir. Uzun süreli giydiğiniz spor ayakkabılarınızı kapalı dolaplara koymak yerine açık alanlarda havalandırmanız bakteri ve kötü koku oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

  Öncelikle ayakkabılarınızda kokuya neden olan etkeni bulmalısınız. Ayakkabı kokusunun nedeni hem ayakkabı hem de ayak sağlığınızın bozulmuş olması olabilir. Ayaklarınızda rahatsızlık varsa koku oluşumuna neden olabilir bu konuda yapmanız gereken ayak sağlığınızı korumak ve ayaklarınız için gerekli tedaviyi uygulamaktır. Ayakkabı kokusunun nedeni ayak sağlığınız değilse ayakkabının kapalı olması ve fazla hava almaması olabilir.

  Spor Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Alışveriş yaparken bazı ayakkabı modellerini gördüğünüz zaman o ayakkabının size ait olması gerektiğini düşünebilir ve bazı ayakkabı modellerini oldukça fazla severek almış olabilirsiniz. Ya da online alışverişiniz esnasında çok beğendiğiniz ve ayağınızın numarasına uyan bir ayakkabı evinize geldiğinde ayağınıza tam uyum sağlamayabilir. Severek aldığınız ayakkabılarınız bir süre sonra ayaklarınızı sıkmaya başladıysa onları hemen rafa kaldırmadan önce uygulayacağınız küçük işlemler sayesinde ayakkabılarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Ayakkabılar malzemeleri gereği deforme olmuş olabilir ya da bazı dönemlerde ayaklarınızda şişkinlik meydana gelebilir. Böyle durumlarda ayakkabılarınızdan vazgeçmenize gerek kalmadan ev içerisinde kolaylıkla uygulayacağınız küçük uygulamalarla ayakkabılarınızı daha uzun süre boyunca giymeye devam edebilirsiniz.

  Spor Ayakkabı Nasıl Genişletilir?
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Casual giyim genel olarak takım elbise, smokin ya da suit gibi klasik çizgilerin dışında tasarlanan ve gündelik kullanıma uygun olan şık tasarım parçalarını nitelendirmek için kullanılır. Casual giyim ile sıkı kesimli parçalar dışındaki giysilerinizle de gün boyu şıklığı yakalayabilir aynı zamanda kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Casual ayakkabı ise bu tür giyim tarzına uyum sağlayabilen ayakkabı modellerine verilen isimdir.

  Casual ayakkabılar gündelik kullanıma uygun olarak üretildiği için kullanıcının ayak sağlığını riske atmayacak ortopedik tasarımlara sahiptir. Rahatlığının yanı sıra şık ve modern çizgilere de sahip olan casual ayakkabı modelleri sayesinde rahatlığınızdan ödün vermezken aynı zamanda şık olabilir, tüm dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Casual ayakkabı modelleri yalnızca casual giyim parçalarıyla birleştirildiğinde hoş gözükmez; aynı zamanda en klasik takımlarınızda bile kullanabileceğiniz casual ayakkabı modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Casual Ayakkabı Nedir?
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Özellikle yürüyüş, koşu gibi dış mekânda gerçekleştirilen sportif etkinlikler sonrasında ayakkabılar sıklıkla temizlenmeye ihtiyaç duymaktadır, öte yandan çoğu zaman elle yapılan temizlik çamur, çim lekesi gibi ısrarcı lekeler için ne yazık ki yetersiz kalmaktadır. Ayakkabıcılarda rahatlıkla bulunabilen ayakkabı yıkama köpükleri de büyük çoğunlukla kararlı lekeleri çıkarmaktan oldukça uzak kalıyor. O halde spor ayakkabıları ile yıkamak için çamaşır makineleri tek tercih olabilir mi? Öte yandan yüksek dereceli sıcaklık ayakkabıların lastiklerine, şekillerine veya rengine zarar verebilir mi? Bu blog spor ayakkabılarını nasıl yıkayacağından bir türlü emin olamayan ve çamaşır makinesinde yıkamak konusunda bilgiye ihtiyaç duyan okurlar için derlenmiştir.

  Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Ayakkabı günlük hayatta önemli bir yere sahiptir. Ev dışında sürekli kullanıldığı için rahat olması oldukça önemlidir. Bu yüzden ayakkabı seçiminde çokça dikkatli olmak gerekir. Rahat edemeyeceğiniz bir ayakkabı tercih ettiğinizde istenmeyen rahatsızlıklara sebep olabilir. Ayakkabıların şıklığı ve göze hitap etmesi önemli olduğu gibi sağlıklı bir ayakkabı olması da en az o kadar önemlidir. Bu ayakkabılar sayesinde tüm gününüzü rahat ve konforlu bir şekilde geçirmeniz mümkün.

  Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Loafer ayakkabılar, slip-on adıyla da bilinen düşük tabanlı, bağcıksız türde ayakkabılardır. Loafer ayakkabılar bağcıksız yapıları sayesinde kolay giyilebilen ve çıkarılabilen bir ayakkabı türüdür. Ayak bileğini açıkta bırakan loafer ayakkabılar sayesinde hareket özgürlüğünüz kısıtlanmaz ve ayaklarınız ayakkabı içerisinde gün boyu rahat hisseder. Loafer ayakkabılar özellikle bahar ve yaz aylarında giyim için idealdir. Hafif yapıları sayesinde loafer ayakkabılar ayaklarınızı rahatsız etmez ve hafif bir ayakkabı deneyimi edinmenize yardımcı olur. Sade tasarımları, düz tabanlı olması ve ayakları yormayan hafifliği sayesinde loafer ayakkabıları ofis yaşamında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Klasik ve sportif kombinlerinizle uyum sağlayabilen loafer ayakkabılarınızla farklı tarzlarda en şık halinizle görünebilirsiniz.

  Loafer Ayakkabı Nedir?
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Ayakkabı alışverişinde en sık yapılan hatalardan biri ayakkabının görsel tasarımına çok fazla önem verilerek ayak sağlığı için uygun olmayan modellerin tercih edilmesidir. Sadece ayakkabının estetik görüntüsüne aldanıp konfor ve sağlık gibi diğer konuları göz ardı etmek uzun vadede bazı problemlere yol açabilir. Satın alınan ayakkabıdan hem görüntü hem de ayak sağlığı açısından memnun kalmak için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Peki ayak sağlığı için doğru ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır? Siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre!

  Ayak Sağlığı İçin Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Ayakta, topuğun ayak çukuruyla buluştuğu yerde ya da topuğun daha gerisinde oluşan kemikleşmiş kalsiyum birikintisine topuk dikeni adı verilir. En yaygın görülen ortopedik sorunlardan biri olan topuk dikeni; yanlış ayakkabı kullanımı, aşırı kilo, sürekli sert zeminde hareket etme gibi nedenler ile meydana gelebilir. Sıklıkla kadınlarda, düztaban kişilerde ve koşucularda görülen bu anatomik bozukluğun başlıca belirtisi, sabahları yürümeye başlandığı anda gelişen ağrıdır. Yaygın olarak tek ayakta görülse de iki ayağı da etkileyebilir.

  Topuk Dikeni Nedir: Teşhis ve Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Yapım malzemesi farklı her ayakkabının kendine özgü bakım yöntemleri bulunur. Özellikle yaz ve kış mevsimine girerken uygulayacağınız bakım yöntemleri sayesinde hem ayak sağlığınızı koruyabilir hem de ayakkabılarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen deri ayakkabılar, dayanıklı ve şık olmanın yanı sıra hava alan yapısı ile ayak sağlığının korunması için de uygun ayakkabılardır. Ancak doğru kullanılmadıkları ve rutin bakımları yapılmadığı takdirde dış yüzleri zedelenebilir ve derinin yapısı bozulabilir. Bu sebeple, deri ayakkabıların özelliklerini yitirmemeleri ve uzun yıllar kullanılabilmeleri için bakımlarının doğru şekilde yapılması gerekir.

  Deri Ayakkabı Bakımı
 • Eylül 02, 2022 Blog

  Ayakların düzenli bakımı, sadece estetik görünüm için değil, genel sağlık açısından da büyük önem taşır. Vücudun bütün yükünü taşıyan ayaklar; yanlış ayakkabı seçimi, fazla kilo, hatalı ayak bakım uygulamaları gibi pek çok sebebe bağlı olarak hasar görebilir. Bu nedenle, her ne kadar zaman zaman göz ardı edilse de ayaklar her zaman özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Özellikle yanlış ayakkabı seçimi; kemik ve eklemlerde deformasyon, batık tırnak, nasır, mantar ve kötü koku gibi istenmeyen ayak sağlığı problemlerine neden olabilir. Bu problemlerin doğru ayakkabı seçimi ve düzenli ayak bakımıyla engellenmesi mümkündür. Ayak sağlığı ve bakımına dair önem vermeniz gereken noktaları sizin için bu 7 adımlık rehberde topladık.  

  7 adımda ayak sağlığı
 • Eylül 02, 2022 Blog

  Teknik olarak çoğu ayakkabıyla yürüyebilirsiniz, ancak doğru yürüyüş ayakkabısını seçmek, özellikle uzun mesafe yürürken ve egzersiz veya antrenman yaparken büyük bir fark yaratır. Hatta daha uzun ve daha güçlü yürümenize bile yardımcı olabilir. İşte yürüyüş ayakkabıları hakkında bilinmesi gereken 8 gerçek:

  yürüyüş ayakkabısı
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Ayakkabı teknolojisi ve materyalleri her geçen yıl daha da gelişse de değişmeyen tek şey ayakkabıları uzun yıllar kullanabilmek için ayakkabı bakımına özen gösterilmesi gerektiğidir.

  Uzun ömürlü ayakkabı, ayakkabı bakımı
 • Eylül 01, 2022 Blog

  Deri çanta, cüzdan, ceket gibi ürünler birbirinden farklı pek çok tarzda kullanılabilecek önemli parçalardır. Deri ürünler doğal olduğu için sentetik malzemeler kullanılarak elde edilen ürünlerden oldukça farklıdır.

  Hakiki deri, gerçek deri
 • Temmuz 19, 2022 Blog

  Anatomik taban ile ortopedik taban birbiri ile çok karıştırılmaktadır. Anatomik ayakkabıların, ortopedik ayakkabının tam tersi taban yapısının çok yumuşaktır. Yumuşak olan taban yapısı kişinin ayak şeklini alır ve basış noktalarını değiştirme özelliği yoktur. Ortopedik taban ya da ayakkabıda durum tam tersidir.

  Dr. Jell's, Anatomic, Tabanlık, Ortopedik
  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
  Çerez Kullanımı